Description
Introducing moto e⁵ plus, featuring a 1.5-day battery, a 6” Max Vision display, and a 12 MP camera with laser autofocus, all engineered to fit in a slim design that looks as good as it feels.

acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131fl-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woopack domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131bb-theme-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131uabb domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce-url-coupons domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows-pro domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131$139.00
Introducing moto e⁵ plus, featuring a 1.5-day battery, a 6” Max Vision display, and a 12 MP camera with laser autofocus, all engineered to fit in a slim design that looks as good as it feels.

| Brand | Motorola |
|---|---|
| Network Speed | 4G LTE |
| Display | 6.0" HD+ IPS |
| Back Camera | 12MP |
| Front Camera | 8MP |
| Operating System | Android 8.0 (Oreo) |
| Chipset | Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425 |
| CPU | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53 |
| GPU | Adreno 308 |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| Ruggedized | No |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Wireless Charging | No |
| Fast Charging | Yes, 15W |
| Charging Port | Micro USB |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Mobile Hotspot | Yes |
| NFC | No |
| SIM Support | Nano-SIM |
| HAC | M4, T3 (mostly tele-coil compatible) |
| Weight | 6.95 oz |
Reviews
There are no reviews yet.