Description
Vividly capture and relive your biggest moments with LG K51’s larger screen, impressive media suite, and multi-camera system—any time you want, with a long-lasting battery—at a price that makes you happy.

acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131fl-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woopack domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131bb-theme-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131uabb domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce-url-coupons domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows-pro domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131$169.00
Vividly capture and relive your biggest moments with LG K51’s larger screen, impressive media suite, and multi-camera system—any time you want, with a long-lasting battery—at a price that makes you happy.

| Brand | LG |
|---|---|
| Network Speed | 4G LTE |
| Display | 6.5" HD+ FullVision |
| Back Camera | 5MP, 13MP |
| Front Camera | 13MP |
| Operating System | Android 9.0 (Pie) |
| Memory | 32GB |
| RAM | 3GB |
| Chipset | Mediatek MT6765 Helio P35 |
| CPU | Octa-core (4×2.3 GHz Cortex-A53 & 4×1.8 GHz Cortex-A53) |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Ruggedized | MIL-STD-810G compliant |
| Battery | Li-Ion 4000 mAh |
| Wireless Charging | No |
| Fast Charging | No |
| Charging Port | USB-C |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n |
| Mobile Hotspot | Yes |
| NFC | Yes |
| SIM Support | Nano-SIM |
| HAC | M3, T3 (mostly tele-coil compatible) |
| Weight | 6.88 oz |
Reviews
There are no reviews yet.