Description
Introducing the new Motorola One 5G Ace equipped with a 48 MP main sensor3 with powerful AI features, a dedicated depth sensor, and a Macro Vision lens give you the versatility to capture the perfect photo, every time.

acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131fl-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woopack domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131bb-theme-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131uabb domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce-url-coupons domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows-pro domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131$449.00
Introducing the new Motorola One 5G Ace equipped with a 48 MP main sensor3 with powerful AI features, a dedicated depth sensor, and a Macro Vision lens give you the versatility to capture the perfect photo, every time.

| Brand | Motorola |
|---|---|
| Network Speed | 5G Capable |
| Display | 6.7" FHD+ |
| Back Camera | 2MP, 8MP, 48MP |
| Front Camera | 16MP |
| Operating System | Android 10 |
| Memory | 64GB |
| RAM | 4GB |
| Chipset | Qualcomm SM7225 Snapdragon 750G 5 |
| CPU | Octa-core (2×2.2 GHz Kryo 570 & 6×1.8 GHz Kryo 570) |
| GPU | Adreno 619 |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| Ruggedized | IPX4 (splash) |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Wireless Charging | No |
| Fast Charging | Yes, 15W |
| Charging Port | USB-C |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Mobile Hotspot | Yes |
| NFC | Yes |
| SIM Support | Nano-SIM |
| HAC | M3, T3 (mostly tele-coil compatible) |
| Weight | 7.48 oz |
Reviews
There are no reviews yet.