Description
With a battery that lasts up to 3 days, an AI-powered triple camera system, Dolby® tuned stereo speakers, larger-than-life display and blazing-fast performance the new moto g power exceeds all expectations.


acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131fl-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woopack domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131bb-theme-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131uabb domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce-url-coupons domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows-pro domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131$299.00
With a battery that lasts up to 3 days, an AI-powered triple camera system, Dolby® tuned stereo speakers, larger-than-life display and blazing-fast performance the new moto g power exceeds all expectations.


| Brand | Motorola |
|---|---|
| Network Speed | 4G LTE |
| Display | 6.4" FHD+ Max Vision |
| Back Camera | 16MP |
| Front Camera | 16MP |
| Operating System | Android 10 |
| Memory | 64GB |
| RAM | 4GB |
| Chipset | Qualcomm SDM665 Snapdragon 66 |
| CPU | Octa-core (4×2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4×1.8 GHz Kryo 260 Silver) |
| GPU | Adreno 610 |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| Ruggedized | IPX2 (drip) |
| Battery | Li-Ion 5000 mAh |
| Wireless Charging | No |
| Fast Charging | Yes, 10W |
| Charging Port | USB-C |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Mobile Hotspot | Yes |
| NFC | No |
| SIM Support | Nano-SIM |
| HAC | M3, T3 (mostly tele-coil compatible) |
| Weight | 7.02 oz |
Reviews
There are no reviews yet.