Description
Meet the Google Pixel 4a, the helpful Google phone at a helpful price. It comes packed with all the things you want in a phone, for a lot less than you’d expect.
![]()
acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131fl-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woopack domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131bb-theme-builder domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131uabb domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131woocommerce-url-coupons domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131cartflows-pro domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /srv/users/q1w-ecom/apps/store-demo-2/public/wp-includes/functions.php on line 6131$379.00
Meet the Google Pixel 4a, the helpful Google phone at a helpful price. It comes packed with all the things you want in a phone, for a lot less than you’d expect.
![]()
| Brand | |
|---|---|
| Network Speed | 4G LTE |
| Display | Fullscreen 5.8" OLED display with transmissive hole |
| Back Camera | Dual 12.2MP |
| Front Camera | 8MP |
| Operating System | Android 10 |
| Memory | 128GB |
| RAM | 6GB |
| Chipset | Qualcomm SDM730 Snapdragon 730G |
| CPU | Octa-core (2×2.2 GHz Kryo 470 Gold & 6×1.8 GHz Kryo 470 Silver) |
| GPU | Adreno 618 |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE, aptX HD |
| Ruggedized | No |
| Battery | Li-Ion 3140 mAh |
| Wireless Charging | No |
| Fast Charging | Yes, 18W |
| Charging Port | USB-C |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| Mobile Hotspot | Yes |
| NFC | Yes |
| SIM Support | Nano-SIM, eSIM |
| HAC | M3, T4 (very tele-coil compatible) |
| Weight | 5.04 oz |
Reviews
There are no reviews yet.